Incia ve Siveno Doğal Çamaşır Sabunu

Incia ve Siveno doğal çamaşır sabunu ürünleri Glohe Bitkisel Ürünler firmasına aittir.

Hepimizin bildiği gibi icatlar ihtiyaçlardan doğar. Piyasada bulunan kötü içerikli ürünlerde doğal, tayyib ve helal içerikli ürünlere ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu bize gösteriyor. Aslı Elif Tanuğur oğlunu iyileştirmek için propolis kullanmaya karar vermiş lakin piyasadaki Çin menşeli propolisleri kullanmak istememiş. Bu yüzden kendi propolis üretmiş ve şimdi Türkiye’nin en büyük bal firmalarından Beeo firmasının sahibi. Ebubekir Demir ise Lösemiye yakalanan oğlunu iyileştirmek için glikoz şurubu içeren balları kullanmak istemiyordu. “Ağrı Dağı Balı” diye bir bal üretti ve oğlunu iyileştirdi. Aynı bu hikayelerdeki gibi Bekir Şahin isminde birisi torununun alerjisine çözüm olsun diye doğal sabun ve şampuan arayışına girdi. Bu amaçla Rusya’da bir fuara gitti ve aldığı bir ürün çok hoşuna gitti. Böyle bir ürün bizde üretebilir miyiz derken ortaya “global” ve “herbal” kelimelerinin kısaltılmış hali “Glohe” çıktı. Yani Incia ve Siveno markaları.

Son zamanlarda fazlaca karşılaştığımız Siveno ve Incia markaları kişisel bakım ürünleri, ev bakım ürünleri ve bebek bakım ürünleri üretmektedir. Bugünkü inceleme konumuz olan Incia ve Siveno doğal çamaşır sabunu na gelecek olursak bitkisel ürünlerdir. Yani vegan olup hayvansal katkılar içermemektedirler. İçerilerinde bolca köpürterek temizlik hissi veren ama bir sürü zararlı yan etkileri bulunan SLS ve SLES bulunmamaktadır. Atık sulardaki fosfat ise denizleri, gölleri ve akarsuları kirletmektedir. Fosfat kullanılmaması da özellikle çevre açısından çok önemlidir. Ayrıca paraben ve sentetik kokuların da bulunmaması hem yetişkin hem de bebek sağlığı açısından çok önemlidir.

Peki Incia ve Siveno doğal çamaşır sabunu içerilerinde neler var❓

Deiyonize yani saf su, anyonik yüzey aktif maddesi olarak bitki bazlı sabun, hindistan cevizi yağı, sodyum karbonat, sodyum sitrat, lavanta yağı, gliserin, zeytinyağı, portakal kabuğu yağı… gibi doğal ve zararsız ürünler içermektedir.

Sitesinde Siveno ve Incia nın helalder helal sertifikası, kosher sertifikası, etko cosmos organik sertifikası… gibi sertifikalara sahip olduğundan bahsedilmiş. Lakin bu sertifikalara ulaşamadık. Helalder sertifikasının kapsamında Incia ve Siveno doğal çamaşır sabunu bulunmamaktaydı ve sertifika geçerlilik tarihi Ağustos 2020 olarak gözükmekteydi. Sertifika ile ilgili güncel duruma ulaşırsak web sitemize ekleyebiliriz.

helalder-firma-belge-20170921-648681

Her şeyin en doğrusunu bilen yalnızca Allah Teala’dır.

Siveno satış noktalarına ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir