Demir Döküm Tablet – Demir Eksikliği Anemisi

Kaplamasız demir döküm tablet ve demir döküm tencere/tavalar demir seviyemizi artırırlar.

Piyasada 7 mg. demir içeren ilaçtan 100 mg. içerene, +2 değerli demirden +3 değerli demire, demir sülfattan demir bisglisinata, biyoyararlınımı düşük olandan yüksek olana… gibi birçok değişik demir ilacı özelliği bulunmaktadır. Güvendiğiniz bir hekime danışmadan demir ilacı kullanmak çok mantıklı değil maalesef.

Çabuk yorulma, halsizlik, yorgunluk, uykusuzluk… gibi birçok belirtinin nedeni kansızlık/anemi olabilir. Vücutta yeterli miktarda sağlıklı kırmızı kan hücresi bulunmuyor ise demir eksikliği, vitamin eksikliği, kronik hastalık… gibi anemilerden birisi olabilir. Biz burada en çok görülen şekli olan demir eksikliğine bağlı anemiden bahsediyor olacağız.

Transferrin saturasyonu (TS) ⬇️ ➕ Serum ferritin ⬇️ ⏩ Demir Eksikliği
Transferrin saturasyonu ⬇️ ➕ Serum ferritin ⬇️ ➕ Hemoglobin (HGB) ⬇️ ⏩ Demir Eksikliği Anemisi

Hamile Kadınlar ve 6-59 Aylık Çocuklarda Demir Eksikliği Anemisi

Demir eksikliği en başta hamileler olmak üzere kadınlarda ve çocuklarda görülmektedir. Birçok kardeşimiz de demir eksikliği yaşıyor ve bizden öneri bekliyor. Şimdiye kadar aldığımız mesajın haddi hesabı yok. Gönül ister ki herkese teker teker yardımcı olabilelim. Fakat demir eksikliği konusu gerçekten basit bir konu değil ve anlayışınıza sığınıyoruz. Kiminin hamileliğini, kiminin doğumunu kiminin de çocuğunun gelişimini etkileyebilecek bir durum neticede.

Peki ilaçlara bağımlı olmamak için neler yapılabilir❓

1️⃣ Aşağıda bazı yüksek demir oranına sahip gıdaları paylaştık. Bu gıdaları C vitamini ile beraber tüketebilirsiniz.

2️⃣ Bir de kaplamasız demir döküm tablet veya demir döküm tencere/tava ile yapılan yemeklerle demir seviyenizi artırabilirsiniz. Demir döküm işini küçümsemeyin sakın. Gerçekten yan etkisi olmayan en ucuz ve etkili yol diyebiliriz 👍

Biz demir döküm tablet ve tava firma ismi yazmayalım sizin varsa bildiğiniz yerler siz ekleyin.

Demir döküm tablet ve tava videoları için tıklayınız.

Demir ilaçları incelemeleri için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir