Organicadent Organik Bioaktif Zeytinözlü Diş Macunu

Hem organik hem de helal sertifikalı bir diş macunu ararsanız ya evde karbonat, misvak özü, kil, hindistan cevizi yağı… gibi maddelerle kendiniz üretmeniz gerekli ya da Organicadent diş macununu kullanmalısınız.

Organik kelimesi muhtemelen en çok kirletilen kelimelerin başında geliyordur

Nereye gitseniz herkes her şeye organik diyor. Pazarlamacılara göre meyveler, sebzeler, yumurtalar, zeytinyağları… hep organiktir. Biyolojik, ekolojik, doğal, köy ürünü, bitkisel içerikli veya katkısız denilen ürünlerde Onlara göre organiktir. Fakat gerçekte ise bunların çoğu organik değildir❗

Bir ürünün organik sertifika alması için pestisitler (tarım zehiri) kullanılmaması, doğal gübrelerden kullanılması, çevresinde ki arazilerde de belirli bir mesafeye kadar pestisit kullanılmaması, gdo’lu tohum kullanılmaması, hayvanlara eziyet edilmemesi… gibi sayısız kıstas bulunmaktadır. Bu kıstaslar 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu ve 25841 sayılı Organik Tarımın Esasları Ve Uygulamasına İlişkin Yönetmelik’te yer almaktadır. Bir işletme ancak bu şekilde organik sertifika almaya hak kazanabilir.

Organicadent Firması

Organicadent firması 2015 yılında kurulmuş yerli bir firma olup hem Gimdes helal sertifikalı hem de CCPB IMC organik sertifikası bulunmaktadır. CCPB IMC Akdeniz ülkelerinde organik sertifikalama yapan İtalyan merkezli uluslararası bir kuruluştur. Birçok kozmetik ürününün yaptığı hayvanlar üzerinde test edilmesi bu üründe yoktur (cruelty free). Hayvansal veya hayvansal kökenli hiçbir madde bu üründe bulunmamaktadır. Vejetaryen ve veganların kullanımına uygundur. Bu sayede gliserin gibi hayvansal olabilen ürünlerin bitkisel ve helal içerikli olduğunu anlıyoruz. SLS, sodyum benzoat, florür vb. zararlı içerikler de bu üründe kullanılmamıştır. İçerisinde ki aroma mentol aromasıdır ve ayrıca mentol bulunmaktadır. Daha önceden karşılaşmadığımız Tea tree oil (TTO, Çay ağacı yağı), Avusturalya’da doğal olarak yetişen Melaleuca alternifolia (Myrtaceae)’nın yapraklarından buhar distilasyonu ile elde edilen bir uçucu yağdır.

✨Fuarlarda çokça karşılaştığımız bu ürünü paylaşmak istiyorduk ve bugüne nasip oldu.

Hülasa

Ürün, içerik olarak ve güvenilirlik açısından güzel duruyor fakat kaliteli bir ürün müdür bilemiyoruz. Varsa kullananlar, yorumlarda bizleri de bilgilendirebilirsiniz😉
Biz başka helal ve organik sertifikalı bir ürün bulamadık. Bildiğiniz başka bir ürün varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Diş macunu incelemelerimize ulaşmak için tıklayınız.

2 thoughts on “Organicadent Organik Bioaktif Zeytinözlü Diş Macunu

    1. Helal dünya marketlerinde ve afia marketlerde satılıyor. Onlarca farklı e ticaret sitesinde de satılıyor. Bunlar dışında nerelerde satılıyor bilemiyoruz araştırmak lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir