Life By Fakir Baby Sıvı Çamaşır Deterjanı

Kendimize aldığımız deterjanlara, yumuşatıcılara, kremlere, ilaçlara çok fazla dikkat etmesek de bebeklerimize ve çocuklarımıza aldığımız ürünlere ekstra bir hassasiyet duyuyoruz. Hassasiyet duyuyoruz duymasına ama ürünün üzerine bir bebek resmi koyulsa bir ikide içerisinde şu şu katkı maddeleri bulunmaz diye yazılsa, sanıyoruz ki bu ürün tam bebeğimize göre olur. O zaman çamaşır deterjanı incelemelerine Saruhan Kimyanın “Life by Fakir Baby Sıvı Çamaşır Deterjanı” ile devam edelim.

Saruhan Kimya Alman “Fakir” markasını satın alıp yerlileştiren yerli bir firmadır. Hep yabancılara sattığımız markaları paylaşacak değiliz ya, biraz da yabancılardan satın aldıklarımızı paylaşmak lazım☺ Saruhan Kimya’nın ürettiği ve marketlerde bu aralar yer almaya başlayan ürünlerden birisi de Life by Fakir Baby Sıvı Çamaşır Deterjanı dır.

Bilinçli bir müslümanın çamaşır deterjanlarında ilk aradığı özellik genellikle vegan olması oluyor. Çünkü enzim, sabun ya da diğer girdilerde hayvansal yağlar ve hayvansal başka katkılar bulunabilmektedir. Life by Fakir ürününde de Avrupa Vejetaryenler Birliği tarafından verilen V-label vegan sertifikası bulunmaktadır. Bu demek oluyor ki ne hayvanlar üzerinde test edilmiş ne de hayvansal bir ürün içermektedir. Bunun dışında Eco mark ekolojik sertifikası bulunmaktadır. Bu sertifikanın görevi ise insana ve çevreye zararlı bir katkı ve yöntem kullanılmadan üretilen ürün olduğunu göstermesidir. Zaten içerisinde fosfat, paraben, SLES, SLS gibi girdilerin bulunmaması da bu sertifikaları desteklemektedir.

Lakin Çevre Koruma Teşvik Ajansı (EPEA) Türkiye Eş Direktörü Prof.Dr. Hulusi Barlas, bazı temizlik ve kozmetik ürünlerinde bulunan methylisothiazolinone ve benzisothiazolinone (chlormethylisothiazolinone) adlı sentetik koruyucuların parabenlerden farkı olmadığına dikkat çekiyor. Barlas, “Ne yazık ki tüketiciler organik, doğal vs. gibi ibarelerle kandırılabiliyor. Hatta bu zararlı maddeler doğal olduğu iddia edilen bebek temizlik ürünlerinde bile kullanılabiliyor,” diyor. Sanki bu ürünü tarif etmiş.

Sinek küçüktür ama mide bulandırır. Bu katkıların bulunması şart değildir.

Bebek çamaşır deterjanları incelemeleri için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir