Starbucks Markasını Boykot Etmek İçin 4 Sebep!!

Esselâmu Aleyküm ve Rahmetüllâhu ve Berekâtuhu
❗İncelemeden başlamak isteyenler ilk paragrafı atlayabilirler❗
Uzun zamandır ilk defa içerik üretiyoruz. İnşaallah bundan sonra bu kadar uzun bir ara vermeyi düşünmüyoruz. Gündem Filistin haberleri ile epey bir süre meşguldü. Terörist İsrailin yaptığı zulmü gördükçe kahrolduk ve bir şeyler yapmak için çabaladık. Kimimiz meydanlara doldu, kimimiz siber ordu oldu sitelerini hackledi tweetlerle olayları dünyada gündem yaptı, kimimiz dua ordusu ile destek verdi kimimiz ise boykot silahı ile siyonislere meydan okudu Elhamdulillah. Her ne kadar İslam aleminde birlik ve beraberlik olmasa da, devletler bazında elle tutulur bir şeyler olmamış olsa da Hamdolsun bu sefer diğer seferlere göre her alanda daha büyük bir karşı duruş oldu.

Boykot alanında ise daha yıllardır yaptığımız birçok paylaşım olmasına rağmen bir çok kardeşimiz ısrarla bizden detaylı ve kapsamlı listeler talep ediyorlar. Sosyal medyadaki bilgi kirliliği de malumunuz olduğundan boykot dosyasını tekrardan açıyoruz inşaallah.

Starbucks

Ülkemizde ilk şubesini 2003 yılında açmış olup, 2018 Mayıs ayında 428 şubeye ulaşmıştır. Son 3 yılda 100’den fazla şube açarak (530+) Avrupa’da 2., Dünya’da ise 8. sıraya yükselmiş bulunmaktayız.

Kimler Starbucks’ı boykot etmeliler❓

1️⃣Eğer sağlığını düşünüyorsan boykot etmelisin.

Ürünlerinin içerisinde sağlığa zararlı olduğu konusunda mütabık kalınan E250 kodlu sodyum nitrit, margarin, E621 çin tuzu, GDOlu soya ürünleri içermektedir. Yıllarca kansere ve diğer bir takım hastalıklara yol açan rBGH hormonu verilmiş hayvanların sütlerini kullandılar. Monsanto’nun ürettiği bu hormon sayesinde ayağı toprak, ağzı yeşil ot görmeyen inekler daha fazla süt veriyordu. Fakat hayvanlarda topallık, meme enfeksiyonları, üreme sorunları görülüyordu, insanlarda ise daha yüksek meme, prostat ve kolon kanseri riski görülüyordu. Avrupa Birliği, Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde yasak olmasına rağmen yıllarca kullandılar.

2️⃣ Eğer LGß.T’ye karşı isen boykot etmelisin.

Starbucks firması yıllardır eşcinsellere en büyük desteği veren firmaların başında gelir. Eşcinsel evlilikleri desteklediğini resmi olarak duyurmuştur. “Planned Parenthood Federation of America” kuruluşunun resmi sponsoru olup kürtajı desteklemektedir. İlk eşcinsel temalı kısa film Coffee Frenemies’i bir TV ile ortaklaşa yayınladılar. Amerika’da her yıl 27 Haziran’da düzenlenen homoseksüeller festivalini destekler ve bedava kahve dağıtırlar. Daha neler neler…

3️⃣ Hayvansever biri isen boykot etmelisin.

Yıllardır kafes tavukçuluğunu destekler ve kafeslerde ne toprak, ne güneş görmüş ne de hayatı boyunca hareket edememiş hayvanların yumurtalarından ürünlerini üretir. @kafessizturkiye adında bir oluşum bugün itibari ile 308 bin imza ile firmayı bu kararından döndürmeye çalışmaktadır. Aynı zamanda yıllardır rBGH adındaki Monsantonun büyüme hormonunu destekleyerek milyonlarca hayvanın işkence çekmesine destek olmuşlardır.

4️⃣ Müslüman biri isen boykot etmelisin.

Kâfirlere karşı ‘dik/katı olmak’ naslarla sabit bir emirdir. Sahibi çok aktif bir siyonist olan, ‘İsrail 50. Yıl Siyonizm Dostu’ ödülü ile onurlandırılmış olan, Afganistan ve Irak gibi yerlerdeki Amerikan askerlerine maddi destek veren bir firmadır. Yahudi Federasyonu resmi web sitesinde sahibi Howard Schultz’un açık açık verdiği destekleri ve ödüllerini belirtmişlerdir. Yani Afganistan gibi yerlere yapılan yardımlar ise Starbucks’ın resmi web sitesinde bulunmaktadır. Yani hiçbir şey gizli değildir❗ Zararlı katkı maddeleri dışında şüpheli gıda hükmünde renklendiriciler, hayvansal katkı maddeleri, koruyucular…, haram olduğu belirtilen E120 karmin, E904 şellak, E441 jelatin gibi katkı maddeleri içermektedir. Müslüman aynı zamanda eşcinsellere karşıdır, sağlığına önem verir ve hayvanları sevdiği için diğer maddeleri de kapsar.

Daha ne söylenir bilemiyoruz. Bu kadar sebep var iken Müslüman topraklarda bunların 1 tane bile şubesini kapattıramıyor isek vay halimize❗

Yerli sanılan yabancı 85 marka incelemesini okumak için tıklayınız.

urun-bilgi-tablosu_tcm95-70597

Starbucks’ın rBGH kullanımı 1

Starbucks’ın rBGH kullanımı 2

rBGH hormonu hakkında

Starbucks Afganistan yardımı resmi kaynağı

Starbucks wikipedia yazısına ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir